Vypadávajú vám mihalnice? Používajte sérum na rast mihalníc!

Vypadávajúce mihalnice môžu byť prvou známkou choroby alebo poruchy v tele. Ak vám vypadávajú mihalnice, tento článok vám možno pomôže zistiť príčinu problému.

Príčina vypadávania mihalníc

Existuje mnoho možných dôvodov. Najbežnejšou príčinou je kožná alergia na produkty, ktoré používate na dennom poriadku. Môže to byť maskara pokrývajúca vaše mihalnice alebo zvlhčovací očný krém. Môže byť náročné spozorovať, ako reaguje vaše telo na určité prípravky, ak ich používate každý deň. Skúste prestať používať na nejaký čas prípravky na oči alebo ich na týždeň či dva vymeňte za organické. Ak uvidíte pozitívnu zmenu, znamená to, že vaše staré kozmetické prípravky boli príčinou problémov s mihalnicami. Ďalším dôvodom prispievajúcim k vypadávaniu mihalníc je diéta, ktorej chýbajú esenciálne vitamíny a minerály. Rast mihalníc môže ovplyvniť aj nosenie kontaktných šošoviek. Okrem toho, stres, zápal vlasovej folikuly a nadmerné používanie klieštikov na mihalnice môže spôsobovať vypadávanie vašich mihalníc.

Ako zabrániť vypadávaniu mihalníc?

Najrýchlejším a najúčinnejším spôsobom, ako zastaviť vypadávanie mihalníc, je používanie séra na rast mihalníc. Zlepšovače mihalníc boli vytvorené tak, aby vyživovali vlasové folikuly a dodávali im hĺbkovú hydratáciu. Vďaka olejom, vitamínom, minerálom a peptidom sa mihalnice stanú pevnejšie, hustejšie a dlhšie. Okrem toho predlžuje sérum na rast mihalníc fázu života rias, aby nevypadávali až tak často. Najpopulárnejšie zložky používané v sérach na rast mihalníc sú kyselina hyaluronová, karnitín, vitamín E a B5. Protizápalové Aloe Vera upokojuje pokožku a zmierňuje podráždenie.

Bez ohľadu na typ séra na rast mihalníc, je dôležité ho používať pravidelne, aby sa riasy posilnili a boli menej náchylné k lámaniu. Priemerná procedúra trvá aspoň 12 týždňov. Prvé účinky sú viditeľné po prvom mesiaci systematického používania.

Starnutie mihalníc
Cyklus života mihalníc trvá 90-150 dní. Po tomto čase mihalnice prirodzene vypadnú a na ich mieste narastú nové. Vďaka séru na rast mihalníc nevypadávajú predčasne alebo do 90 dní, ale až po 150 dňoch.